Andrzej Kukuczka

ZA Andrzej Kukuczka-1

ZA Andrzej Kukuczka-1

Andrzej Kukuczka, z urodzenia Ślązak, z wychowania - Jędrzejowiak. Urodzony w 1964r., w Rybniku. Od 1970 mieszkał (i - formalnie rzecz biorąc - nadal mieszka) w Jędrzejowie, tu chodził do Szkoły Podstawowej nr 2, a potem do LO im. Mikołaja Reja. Tu wydarzyło się wiele rzeczy "pierwszych" w jego życiu: Pierwsza kupiona płyta, pierwsza dziewczyna, pierwszy koncert (Maanam), pierwszy wypalony papieros... i jeszcze kilka, które przyjemnie się wspomina, choć pisać o nich nie wypada...

 

ZA Andrzej Kukuczka-1Po krótkim epizodzie na Politechnice Świętokrzyskiej, przeniósł się na Uniwersytet Jagielloński - do Krakowa. Od 1989 - dziennikarz w Polskim Radiu Kraków, gdzie prowadził audycje informacyjne i publicystyczne, aż wreszcie na stałe osiadł w redakcji muzycznej.

 

Jeden z kolegów powiedział kiedyś: „Ty to masz fajnie - słuchasz muzyki i jeszcze ci za to płacą”. Rzeczywiście - praca w Radiu pozwala mu bezkarnie oddawać się swej pierwszej pasji - muzyce, a czasem i drugiej - historii II Wojny Światowej.

Tą pierwszą realizuje poprzez intensywne słuchanie i kupowanie muzyki - wyłącznie na płytach winylowych, kompaktów używa wyłącznie jako podstawek pod kawę, którą pije nałogowo, choć lekarze są innego zdania.

Tą drugą poprzez zwiedzanie miejsc związanych z historią, czytanie, granie w gry strategiczne i - ostatnio - również modelarstwo (dioramy).

 ZA Andrzej Kukuczka-1