Topic-icon GLOBALNE… coś tam, coś tam

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #1 przez Krzysiek
GLOBALNE… coś tam, coś tam was created by Krzysiek
Globaliści ciągle się czymś ekscytują, na przykład "globalnymi zmianami klimatu".
Poniżej wykres pokazujący zmiany średniej rocznej temperatury w naszym mieście, w ostatnich 10 latach.
 
I co wynika z tego wykresu? Ano NIC z niego nie wynika :) chociaż widać wyraźnie, że czasem coś tam wzrasta a nawet opada, zaś źródłem danych są szczegółowe pomiary, jakie od 11 lat rejestruje moja stacja meteorologiczna. Czego zatem mogę być pewien po tym okresie doświadczeń? POKORA wobec doświadczeń i NIEUFNOŚĆ w odniesieniu do liczb bezwzględnych - ot co.
Dlaczego? Już sam pomiar temperatury nie jest tak oczywisty, jakby się mogło wydawać. Na wynik ma wpływ lokalizacja czujnika, aktualne nasłonecznienie, kierunek i prędkość wiatru, ciśnienie, rodzaj gleby, a także lokalizacja - czasem kilka metrów dalej pomiar może się różnić nawet o parę stopni. Do tego trzeba jeszcze dodać dokładność przyrządów i zmienność metod pomiaru - wystarczy?
A przecież mierzymy tylko wartość chwilową, zaś uśrednienie wyników jest raczej spełnieniem życzeń statystyka, niż wiarygodnym punktem odniesienia. Dasz wiarę Czytelniku, że średni iloraz inteligencji IQ w Polsce wynosi ok. 99 punktów? :) Czy coś z tego wynika w odniesieniu do Twojego środowiska? Według mnie NIC, absolutnie nic.
Naukowcy epoki grantów zachowują się tak, jakby poznali już najważniejsze zależności w procesach klimatycznych zachodzących na Ziemi, gdy tymczasem nasza wiedza o tych zjawiskach ledwie raczkuje, o ile nie zmierza właśnie na manowce. Trzeba też pamiętać, że najczęściej oceniamy liczby subiektywnie, w odniesieniu do mikroskopijnego „okienka czasowego”, jakim jest nasze życie i posiadane doświadczenie, tymczasem te kilkadziesiąt lat ma wielkie znaczenie tylko dla nas samych :)
Dlatego też, ze spraw globalnych, bliskie mi jest jedynie GLOBALNE ZRÓŻNICOWANIE, zgodne z zamysłem Stwórcy! To jest dla mnie ważne i niech tak zostanie!
P.S.
Mamy właśnie 8 lutego 2021r., na zewnątrz hula śnieżyca a temperatura odczuwalna wynosi ok. -14°C. I trzeba było tyle krakać? :P
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu - 3 lata 1 miesiąc temu #2 przez Krajanka
Replied by Krajanka on topic GLOBALNE… coś tam, coś tam
No i popatrz, a na Islandii po raz kolejny nastąpiła erupcja wulkanu wieczorem i to w samą uroczystość św. Józefa ( 19 marca br.)
Nikt na szczęście nie poniósł uszczerku na zdrowiu, a lawa spływa na stronę południową zbocza wulkanu.
Czy wiecie, że mamy tam po północnej stronie cypla "rodzime siły duchowe" w postaci dwunastu karmelitanek (a wszystkie Polki !), które zasiedliły opuszczony klasztor  w 1984 roku na prośbę tamtejszego biskupa? Nie wiedzieliście? No to już wiecie.
Na  żadne ocieplenie, w tym klimatu, siostry jednak nie narzekają. Bynajmniej. Depresyjnie działają na nie długotrwałe ciemności.
Łykają więc tran i z niesamowitym uporem uprawiają ogród, którego na wzgórzu nie było, ale teraz i owszem. (A jak tam Wasze przydomowe ogródki? )
I żeby nie było, islandzki klasztor  jest  pod wezwaniem św. Józefa.
        Przedostatnio bodaj ten sam wulkan pokrzyżował plany przybycia drogą powietrzną do Polski przywódców państw zaprzyjaźnionych na uroczystość pogrzebową w 17-18 kwietnia 2010.
Jak nie wiecie z czego się tu cieszyć na przedwiośniu, to podpowiadam: ze światła codziennego dnia.
A śnieg prószy, bo u nas "w marcu, jak w garncu". Wiosna nadchodzi, Święta Wielkanocne za pasem.... szykujmy się do nich jak należy.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.